Blender töötab väga edukalt kohe peale paigaldamist, küll aga pakun välja mõningad seadistused mugavamaks töövooks.

Vali Edit menüüst – Preferences

  1. GPU e. graafikaprotsessori tugi. Kui Sinu arvutil on NVIDIA või ATI graafikakaart, saad kasutada 3D tööks graafikakaardi protsessorit. See muudab renderamise oluliselt kiiremaks. Selleks vali System, seal leiad Cycles Compute Device. Sõltuvalt Sinu arvutis olevast graafikakaardist näed seal võimalust lülitada sisse kas CUDA (Nvidia kaartide puhul) või OpenCL (ATI) graafikakaardi toe.
  2. Add-ons lubab Blenderi funktsionaalsust laiendada lisatööriistadega. Terve hulk tööriistu on Blenderiga vaikimisi kaasa pandud kuid pole aktiveeritud, lisaks võib netist leida hulgaliselt laiendusi, nii tasuta kui tasulisi. Kasutades Add-ons lehe otsingukasti, otsi lisa “node wrangler” lülita sisse nime ees linnuke ja seejärel vajuta Save User settings.

Lisaks tasub pilk heita vaikimisi seadistustele properties aknas. Klõpsa Scene nuppu ja veendu, et Units oleks  “Meters” ja Angle “Degrees”. See ei ole küll kriitiline kuid muudab töö järjepidavamaks ja mõõdud endale paremini tajutavateks.

Render seadetes vali renderdusmootoriks Cycles ja Performance alt vali CPU asemel GPU (eeldusel, et arvutil on toetatud videokaart ja oled selle eelnevalt User Preferences aktiveerinud (vt. ülevalpool).

Kõige lõpuks vali File Save startup file. Seejärel salvestatakse kogu töölaua asetus nii, et iga kord Blenderit käima pannes on need just samad, mis praegu seadistatud sai. Edasijõudnud kasutajad teevad tihti startup failis rohkem muudatusi ja seadistavad startup faili oma töövoost lähtuvalt. Kui mingil põhjusel on startup failis asjad tuksi läinud, võid alati taastada “vabrikuseadistuse” valides File – Load Factory Settings.

Esmane seadistus ja laiendused
Videod on nähtavad koolitusel osalejale