Videomontaaž Adobe Premiere’s

Current Status
Not Enrolled
Price
Closed
Get Started
This kursus is currently closed

Tutvustus

Videomontaaž Adobe Premieres koolituse tutvustus

Videomontaaž Adobe Premiere’s

Adobe Premiere on populaarne videomontaaži keskkond, mida kasutatakse suurtest Hollywoodi kassahittidest koduvideoteni. Premieres saab läbi teha kogu videomontaaži töövoo, musta materjali sorteerimisest kuni valmistulemuse salvestamiseni lõppformaati.

Miks valida Adobe videomontaaži koolitus?

video monteerimine Adobe Premieres
Videomontaaž Adobe Premiere keskkonnas

Videomontaaži maastikul on kolm suurt tegijat: Avid, DaVinci Resolve ja Premiere. Kõik erinevad oma võimalustelt kuid suures plaanis ei ole vahet, kõigiga on võimalik luua sama edukalt efektset sisu kui monteerimise töövõtted selged.

Adobe Premiere eeliseks on paindlik koostöö ülejäänud Creative Cloud tooteperekonnaga ja fakt, et Creative Cloud kasutajatele on see programm juba hinna sees. Premiere on pika ajalooga ja võimalusterohke NLE (non-linear-editor) monteerimise tööriist.

Premiere abil saad ära teha kogu monteerimise töövoo, sh. helitöötluse, värvikorrektsiooni, animeeritud graafika ja subtiitrid.

Video monteerimise koolitusel õpid

video monteerimise koolitus
Üks Premiere töövahendeid värvide korrigeerimiseks

Adobe Premiere koolitus õpetab selgeks kõik olulisemad videomontaaži töövõtted: impordime ja haldame meediat, lõikame kokku pilkupüüdva klipi, kasutame efekte ja üleminekuid, töötame helitaustaga. Õpime salvestama videot veebikeskkondade ja TV tarvis. Lisaks hulk näpunäiteid, kuidas oma töövoogu efektiivsemaks muuta ja filmitud videomaterjalist maksimum võtta.

Koolitus on mõeldud kõigile uutele videomontaaži huvilistele ja varasem kokkupuude Premiere või monteerimisega ei ole vajalik.

Õpiväljundid. Monteerimise koolituse tulemusel:

 • Oskad importida ja hallata meediafaile
 • Oskad luua kiire (nn. “musta”) montaaži
 • Tunned erinevaid tööriistu lõigete peenhäälestuseks
 • Oskad kasutada üleminekuid, maske, efekte
 • Tead, kuidas parandada esmaseid vigu audios
 • Oskad eksportida sobivasse failiformaati.

Hindamiskriteerium: õpiväljundite saavutamist kontrollitakse iseseisvate praktiliste ülesannete abil.

Vaata veel


Adobe InDesign – trükiste küljendamine

Tootekataloogi, reklaamtrükise jm. turundusmaterjali küljendamine InDesign abil.

Vaata koolitustE-pood ja e-turundus väikeettevõtjale

4. nädalane e-äri koolitus väikeettevõtjale. Koduleht, e-pood, e-turundus.

Vaata koolitustAdobe Photoshop – fototöötlus ja -montaaž

Pilditöötlus ja fotomontaažide loomine.

Vaata koolitust«»


page 1 / 4


Videomontaaži koolituse osalejate tagasiside

18. mai 2022

Aitäh, Andres asjaliku ja oskuslikult läbi viidud koolituse eest! Keerulised asjad said läbi lihtsate selgituste kiiresti arusaadvaks.

Venno Loosaar
18. nov. 2021

Väga hästi sobis Zoom-i koolitus! Ekraani jagamine programmi õppimisel on tõesti vahetu.

Samal ekraanil on avatud nii õpetaja kui õppija programm ja saab kohe samu liigutusi läbi teha. Sai läbi proovida ja kohe küsida kui midagi ebaselge. Meeldis väga rahulikum tempo, et ei pidanud hirmuga mõtlema, kas jõuan. Õpetaja õpetas väga hästi! 🙂 Kõigile küsimustele sain vastused ja teise päeva lõpuks korraliku montaazhi! Mina, kes ei teadnud enne asjast midagi 🙂 Suur, suur aitäh!

Eve
16. nov. 2021

Andres Jalak tegi oma tööd profilt. Ta mitte ei õpeta, vaid korraldab asjad nii, et sa õpid. Ja koolituse lõpus ei olnud nii, et sa tead, mida sa ei oska; vaid sa lähed ja hakkadki üksi monteerima.

Tiina Tambaum
16. nov. 2021

Suurepärane kahepäevane ja üllatavalt põhjalik ning hästi kaasahaarav koolitus. Soovitan ka neile, kes on juba varem videotöötlusega kokku puutunud. Super!

Tony
24. märts 2021

Väga hea rütmiga, peensusteni läbimõeldud ja inspireeriv koolitus. Kahe päevaga oli päriselt võimalik omandada täiesti uus oskus. Kursus oli küll tehniline, aga stressivaba ning zoomiõppe formaat õigustas ennast igati. Pärast arutasime teiste osalejatega, et sellise teema puhul ongi sedavõrd hästi koostatud netikursus imselt parem ja efektiivsem, kui kontaktõpe. Kursuse läbiviija oli läbivalt positiivne, kannatlik ja konstruktiivne. Igati suurepärane kursus!

Maarja
23. märts 2021

Kursus oli praktiline ja süstemaatiline. Sain teada videotöötluse võimalustest, mida ei osanud varem otsidagi, samuti oli piisavalt praktilisi harjutusi, et nende võimaluste kasutamist proovida. Kursus töötab väga hästi zoomi keskkonnas. Alati on hea tagasisidestamise ja täpsustamise võimalus. Juhendaja on kogenud ja asjatundlik, julgustav.

Maris Hellrand
23. märts 2021

Väga hea kursus! Ilmselt suuresti tänu väga asjalikule, keskendunud ja abivalmile juhendajale. Kartsin ZOOMi versiooni veidike, aga ilmnes, et sedasi on just hea nokitseda ja oma arvutis proovimine on tegelikult mugavam kui klassiruumis võõras arvutis, lisaks jäävad programmid ja näidistööd arvutisse alles ning on seega alati kättesaadavad. Kursuse jooksul sai esmased montaaživõtted kätte ning kohati jõudsime isegi päris sügavuti minna. Lisaks sai palju inspiratsiooni ja loodetavasti tegutsen õppematerjalide abil iseseisvalt edasi.

Kursuse lõpus oli kahju, et kaks päeva nii ruttu läbi sai, aga tegelikult ilmselt poleks aju jaksanud kolmandal päeval enam rohkem materjali vastu võtta ning uus täiendkursus tuleks võtta ehk alles paari kuu pärast, kui iseseisvalt rohkem harjutatud ning töö käigus reaalselt probleemseid kohti avastanud.

P.S. Kahe ekraani kasutamine (ühes töötad, teises on ZOOM ja lisamaterjalid) lisab kindlasti mugavust!

Kairit
26. nov. 2019

Koolitusel meeldis eriti sõbralik ja tore koolitaja, väga head koolituskaaslased. Koolitus oli väga asjalik, kuid osad asjad jäid siiski minu jaoks keerulised.

Olga

Sisukord

Kalender

Tulevased videomontaaži koolitused

Kuupäev Asukoht Koolitus Korraldaja
24.09.24 - 25.09.24 Lõõtsa 5, Tallinn Videotöötlus Adobe Premieriga (2 päeva) Nordic Koolitus
17.12.24 - 18.12.24 Lõõtsa 5, Tallinn Videotöötlus Adobe Premieriga (2 päeva) Nordic Koolitus

Ei leidnud sobivat aega? Võta ühendust, leiame lahenduse.

Õppekava

Õppekava

 1. õppekava nimetus: Videomontaaž Adobe Premiere’s
 2. õppekavarühm: Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
 3. õppeesmärk: Anda osalejatele esmased teadmised videmontaaži võimalustest Adobe Premiere Pro näitel.
 4. õpiväljundid: Kursuse läbinu oskab importida ja hallata meediat, luua ajatelje ja moodustada montaažirida. Teab, kuidas korrigeerida pildi ja heli värve, lisada graafikat. Oskab täiendada montaaži eriefektidega. Teab, kuidas eksportida valmis töö eesmärgist lähtuvalt.
 5. õppekava koostamise alus: täienduskoolituse standard
 6. sihtgrupp: arvutikasutajad, graafilised disainerid, videograafid, fotograafid.
 7. õppekeel: Eesti keel ja/või Inglise keel
 8. õpingute alustamise tingimused: esmane arvuti kasutamise oskus.
 9. õppe kogumaht, sealhulgas auditoorse, praktilise ja iseseisva töö osakaal: Kokku 14 ak. tundi (2 päeva), sellest auditoorne õpe 6 ak. tundi, praktiline töö 8 ak. tundi.
 10. õppe sisu: Vt. ka kursuse sisukord. Esimesed sammud; Meedia import ja haldus; Esmane montaaz; Montaazivõtted; Värvikorrektsioon; Helitöötlus; Töö graafikaga; Efektid; Tiitlid ja subtiitrid; Eksport
 11. õppekeskkonna kirjeldus: Koolitus toimub selleks tarbeks kohandatud arvutiklassis, osalejatele on ette valmistatud töökoht arvuti ja vajaliku tarkvaraga. Õppematerjalid jagatakse digitaalselt www.kera.ee vahendusel.
 12. õppemeetod: loeng, iseseisvad harjutused, tehtud tööde analüüs ja arutelu;
 13. nõuded õpingute lõpetamiseks ja väljastatavad dokumendid: Tunnistus väljastatakse kui õppija on osalenud vähemalt 80% kontaktõppest ja saavutanud kõik õpiväljundid. Õpiväljundite saavutamist kontrollitakse iseseisvate harjutustega. Tõend väljastatakse juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.
 14. koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus: Vähemalt 5a. praktiline töökogemus graafilise disaineri / kujundajana, täiskasvanute koolitaja kutse.

Juhendaja

Andres Jalak

Andresel on üle 15. aasta kogemust graafilise disaineri ja täiskasvanute koolitajana. Ta on läbinud koolitaja/suhtlemistreeneri väljaõppe ja täiendanud ennast erialaselt erinevate lühemate täiendkoolitustega. Omab täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsekvalifikatsiooni.

Andrese koolitused on praktilised ja ohtrate näidisülesannetega tema tööst graafilise disainerina. Ta peab oluliseks turvalise õpikeskkonna loomist ja õppijate toetamist läbi positiivse tagasiside.