Current Status
Not Enrolled
Price
Closed
Get Started
This kursus is currently closed

Tutvustus

infomaterjalide kujundamine tasuta veebivahenditega - koolitus

Kujundamine veebitööriistadega koolitus

Infomaterjalide kujundamine veebitööriistadega on kujundamise koolitus neile, kel varasem kogemus arvutigraafikaga puudub ja igapäevast ligipääsu tasulistele kujundusprogrammidele ei ole.

Miks valida kujundamine veebitööriistadega koolitus?

Koolitus on mõeldud osalejatele, kes igapäevaselt ei puutu kokku kujundusprogrammidega, kuid vajavad vahel võimalust luua iseseisvalt  graafikat veebi ja trüki tarbeks.

Koolituse eesmärgiks on tutvustada osalejatele tasuta veebikeskkondi kujundusmaterjalide loomiseks, koolituse läbimiseks ei ole vaja paigaldada arvutisse tarkvara, kõik töövahendid on vabalt kasutamiseks veebibrauseri vahendusel.

Mida õpin kujundamine veebitööriistadega koolitusel?

Koolitusel õpid looma vektorgraafikat, töötlema fotosid ja kujundama väiketrükist veebipõhiste kujundustööriistade abil. Koolitus on praktiline ja kõik õpitu saab kohe praktikas järgi proovitud.

“Infomaterjalide kujundamine veebitööriistadega” kursusest on olemas ka iseseisvalt läbitav e-kursus.

Millised on vajalikud eelteadmised koolitusele tulles?

Koolitus on sobilik kõigile osalejatele ja varasemat kokkupuudet graafilise disainiga ei ole vaja. Vajalik on Windows keskkonna ja veebibrauseri kasutamise oskus tavakasutaja tasemel.

Õpiväljundid. Kursuse läbimisel:

 • Tunned vektorgraafika ja rastergraafika erinevusi ja oskad valida sõltuvalt eesmärgist sobivaima
 • Oskad luua vektorkujundeid veebipõhise tööriistaga
 • Oskad korrigeerida fotomaterjali veebipõhise tööriistaga
 • Oskad luua väiketrükise Canva abil
 • Tead, millist fotomaterjali saab kujunduses kasutada

Õpiväljundite saavutamist kontrollitakse iseseisvate ülesannete abil.

Vaata veel


Adobe InDesign – trükiste küljendamine

Tootekataloogi, reklaamtrükise jm. turundusmaterjali küljendamine InDesign abil.

Vaata koolitust


Distantsõpe


3D visualiseerimine Blenderis

3D modelleerimine ja piltide loomine tasuta tarkvaraga.

Vaata koolitust«»


page 1 / 4


Kujundamine veebitööriistadega koolitusel osalenute tagasiside

Rated 5.0 out of 5
3. jaan. 2022

Suurepärane kursus! Kõik oli hästi arusaadavalt lahti seletatud, väga palju uut ja huvitavat infot. Koolituse käigus sai palju parktilisi ülesandeid lahendada ning see tegi koolitusel viibimise mõnusaks. Koolitaja on hästi meeldiv ja toetav!

Kätlin
Rated 5.0 out of 5
19. dets. 2021

Avastasin, et jäin uuesti viimase koolituse materjalide lõksu, sest tundub, et tahaksin omandatud oskusi katsetada veel ja veel. Saan aru, et kui ma kohe uuesti ei proovi vectorgraafikat, pilditöötlust või canvad, siis teadmised ei kinnistu. Tegelikult tahaks iseseisvalt katsetama asudes aina juurde küsida, et kuidas edasi või mis nüüd. Koolitus oli suurepärane, et mitte öelda parim zoomi koolitus, kus osalenud olen. Maailm avardus taas.

Iiris
Rated 5.0 out of 5
17. dets. 2021

Suurepärane koolitus! Lihtsalt ja selgelt edastatud info ning uued väärtuslikud oskused ühe päevaga ;). Kindlasti hakkan uusi teadmisi kasutama. Tore, et kõike sai ka ise kohe proovida!

Heili
Rated 5.0 out of 5
17. dets. 2021

Suurepärane koolitaja ja esineja. Oskab kõike lihtsalt seletada, jääb imetlusväärselt rahulikuks kõigile küsimustele vastates.

Galina Uibos
Rated 5.0 out of 5
17. dets. 2021

Üks paremaid online kursuseid, kus olen osalenud. Lihtsalt super nii sisult kui teostuselt! Päev läks lennates ja tarkust tuli kuhjaga! Aitäh! 🙂

Eve
Rated 5.0 out of 5
6. dets. 2021

Väga hea koolitus ja väga head koolitusmaterjalid, mida on võimalik ka hiljem piilumas käia!

kes varem pole kujundamisega tegelenud, satuvad kindlasti Andrese abiga võlumaailma 🙂

Aitäh!

Kristi
Rated 5.0 out of 5
6. dets. 2021

Kursus oli väga hea. Lühikese ajaga palju uusi teadmisi.

Kristel Pilv
Rated 5.0 out of 5
3. dets. 2021

Ühe päevaga saab väga hea ja asjaliku ülevaate erinevatest võimalustest veebipõhiseks kujundamiseks. Kiidan koolitajat!

Paula
Rated 5.0 out of 5
3. dets. 2021

Meeldis kursuse tempo kuigi lõpus läks kiireks. Koolitaja selgitas meeldivalt ja uued programmid olid põnevad. Kõige põhjalikum õppimine võtaks ilmselt kuid aega, aga kursuse raames sai nö maitse suhu võimalustest. See kursus võiks miinimum nädal pikk olla 🙂 Aitäh!

Joosep Lukk
Rated 5.0 out of 5
5. mai 2021

Kursusega jäin väga rahule. Olen kasutanud ainult natuke Canvat, aga antud kursus hõlmab mitmeid kujundusprogramme. Eriti oluliseks pean paljude iseseisvate praktiliste harjutuste tegemist kohe peale vastava teoreetilise osa lõppu. Väge hea kinnistamine! Koolitus on selge, tempokas ja konkreetne. Hindamatu väärtus on ainult koolituse läbinutele jäetud videojuhendid koolituses läbitud osade kohta, aga ka lisaks videojuhendid keerukamate kujunduste toimetamiseks.

Andrus Tasak
Rated 5.0 out of 5
17. märts 2021

Aitäh! Kursus oli väga hästi ettevalmistatud, ülesehitus loogiline, arusaadav ja huvitav. Koolitaja oskas hästi selgitada/õpetada oli abivalmis.

Kordagi terve päeva jooksul ei läinud mõte mujale, nii põnev oli!:)

Heli Läänmäe
Rated 5.0 out of 5
17. märts 2021

Väga kompaktne kokkuvõte tasuta veebitööriistadest. Koolitaja väga hästi aitas järgi kui vaja ja edasijõudnudmad said samal ajal keerukamaid ülesandeid lahendada.

Marek
Rated 5.0 out of 5
12. märts 2021

Koolitus oli väga asjalik ja kasulik! Võtsin koolituspäevast kaasa palju uusi teadmisi ja nippe, kuidas erinevaid veebitööriistu kasutada ja üldse palju uut infot veebikujundamise maailmast ja võimalustest. Oma ülesehituselt õpe oli ülihästi planeeritud ja esitatud, saime õpitut kohe praktikas ära proovida ja küsimuste korral ka koheselt vastused saada. Kursuse veebikeskkond on samuti kõrgel tasemel – loogiline, info on lihtsasti leitav ja arusaadav. Erilised tänusõnad muidugi koolitajale, Andres Jalakile, kes õpet nii kaasahaaravalt läbi viis!

Marina
Rated 5.0 out of 5
12. märts 2021

Väga praktiline, iga hetk tegevuses hoidev virtuaalne koolitus. Mitte ühtegi halba sõna selle kohta, et koolitus oli virtuaalne – täiesti kaasa tehtav ka ainult ühe ekraaniga. Kõik oli sujuv, intensiivne ja tõrgeteta. Sisu poolelt väga palju infot andev koolitus, kuna varem ei olnud kursis tasuta pildipankade, fototöötluste, vektorgraafika, canva jmt veebilehtedega. Nüüd tunnen, et julgen kasutada kujunduselemente ka oma töös. Ja lisaks eelnevale pean kindlasti ka ära mainima, et koolitaja oli väga meeldiv, asjalik ja abivalmis!

Laura Pikkoja
Rated 5.0 out of 5
12. märts 2021

Kursus oli väga informatiivne. Kutsus kohe ka järeletegevusteks proovima soovitatud keskkondi. Õpetaja oli toetav ja andis materjali selgelt edasi. Materjal oli väga hästi ettevalmistatud ja vaba ka hilisemaks kasutamiseks.

E-õppe vorm on mugav, pingevaba vorm koolitusteks ja ei erine teadmiste omandamise kvaliteedilt kuidagi kontaktõppe vormist.

Kai Koord
Rated 5.0 out of 5
12. märts 2021

Väga praktiline, hästi korraldatud ja jälgitav koolitus ning Andres Jalak on suurepärane koolitaja!

Helena Järviste
Rated 5.0 out of 5
12. märts 2021

Väga hästi juhendaja poolt ettevalmistatud. Kursus sobib väga hästi kujunduse alal algajale tegijale. Virtuaalkoolitus oli sama hea, kui klassiruumi koolitus

Kristi Sell
Rated 4.0 out of 5
22. veebr. 2021

Koolituspäev oli päris tempokas. Olin läbi võetust varem kokku puutunud vaid pildiotsinguga, seega palju uut. Tore, et pilditöötlus võib olla nii lihtne, samuti Canvas kujundamine. Õppematerjalid on väga asjalikud, väga hea, et neid saab ka edaspidi vabalt kasutada.

Aitäh!

Eda
Rated 5.0 out of 5
7. dets. 2020

Kursus andis mitu kasulikku nippi piltide otsimiseks-tuunimiseks veebi vahendusel. Eriti kasulik on see arvutikasutajatele, kellel puuduvad administraatori õigused erinevate programmide installimiseks.

Andres
Rated 5.0 out of 5
6. dets. 2020

Hea, tempokas ja inspireeriv ülelend kvaliteetsetest tasuta töövahenditest, mida oma erinevate infomaterjalide köitvuse suurendamiseks kasutada.

Kalle
Rated 5.0 out of 5
13. okt. 2020

Väga meeldis. Ei teadnud enne peaaega mitte midagi, nüüd on kodus suur rõõm veel avastada.

Külli Põder
Rated 5.0 out of 5
13. okt. 2020

Olen väga rahul, soovitan soojalt kõigile, kes soovivad vabavara programme kasutada.

Ühe tööpäevaga tutvusime nii vektor- kui ka pixelgraafikaga ja kuidas neid vajadusel ühendada.

Parimate soovidega ja edu soovides!

Virge Tammel
Rated 5.0 out of 5
17. dets. 2019

Väga hea ülevaade nii tasuta kasutamiseks olevatest pildimaterjalidest kui erinevatest kujundamise programmidest. Saab ideid ja praktilisi näpunäiteid edaspidiseks.

Koolitaja ehitas päeva üles vastavalt koolitusele tulnud inimeste soovidele ja huvidele, nii et sai hea ülevaate just endale vajalikest asjadest.

Helena
Rated 5.0 out of 5
13. dets. 2019

Kursus annab õlekõrre ning mõtteid, kuidas jõuda edaspidi soovitud lahendusteni. Koolitaja arvestab kursuse jooksul pidevalt osalejate soovidega. Koolituse käigus sai kolme programmi näited praktiliselt läbi teha ning kokkuvõttes sai neist hea ettekujutuse. Lisaks veel teadmisi pilditöötluse ja mõtteid slaidide visuaalse poole kohta.

Koolitajal oli programm hästi läbimõeldud ning küsimuste korral sai kiired ja konkreetsed vastused. Koolitaja valdab teemat väga põhjalikult.

Igati hoogne ja asjalik koolituspäev 🙂

Kadri
Rated 5.0 out of 5
12. dets. 2019

Annab hea ülevaate sellest, kuidas veebis kättesaadavate töövahenditega teha vektorgraafikat, töödelda fotosid. Suurepärane sissejuhatus sellesse, milliseid veebi kaudu kättesaadavaid pilte vabalt kasutada tohib ja kuidas selliseid leida. Väga praktilised on ka Canva harjutused plakatite, slaidiesitluste ja muu teavitava materjali kujundamiseks.

Ott Heinapuu

Sisukord

Kursuse sisukord


Ava kõik

Iseseisvalt läbimiseks

Kalender

Tulevased avatud grupid

Avatud gruppe ei ole kalendris

KuupäevAsukohtKoolitusKorraldaja

Ei leidnud sobivat aega? Võta ühendust, leiame lahenduse.

Õppekava

Õppekava

 1. õppekava nimetus: Infomaterjalide kujundamine veebitööriistadega
 2. õppekavarühm: Audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
 3. õppeesmärk: Anda osalejatele esmased teadmised ja töövahendid infomaterjali kujundamiseks tasuta veebitööriistadega.
 4. õpiväljundid: Osaleja Tunneb vektorgraafika ja rastergraafika erinevusi ja oskab valida sõltuvalt eesmärgist sobivaima; Oskab luua vektorkujundeid veebipõhise tööriistaga; Oskab korrigeerida fotomaterjali veebipõhise tööriistaga; Oskab luua väiketrükise Canva abil; Teab, millist fotomaterjali saab kujunduses kasutada
 5. õppekava koostamise alus: täienduskoolituse standard
 6. sihtgrupp: arvutikasutajad, graafilised disainerid, ettevõtjad.
 7. õppekeel: Eesti keel ja/või Inglise keel
 8. õpingute alustamise tingimused: esmane arvuti kasutamise oskus.
 9. õppe kogumaht, sealhulgas auditoorse, praktilise ja iseseisva töö osakaal: Kokku 7 ak. tundi (1 päev), sellest auditoorne õpe 5 ak. tundi, praktiline töö 2 ak. tundi.
 10. õppe sisu: Vt. ka kursuse sisukord. Pildiotsing ja pildipangad; Creative Commons; Fototöötlus; Vektorgraafika; Infograafika; Trükised ja veebigraafika
 11. õppekeskkonna kirjeldus: Koolitus toimub selleks tarbeks kohandatud arvutiklassis, osalejatele on ette valmistatud töökoht arvuti ja vajaliku tarkvaraga. Õppematerjalid jagatakse digitaalselt www.kera.ee vahendusel.
 12. õppemeetod: loeng, iseseisvad harjutused, tehtud tööde analüüs ja arutelu;
 13. nõuded õpingute lõpetamiseks ja väljastatavad dokumendid: Tunnistus väljastatakse kui õppija on osalenud vähemalt 80% kontaktõppest ja saavutanud kõik õpiväljundid. Õpiväljundite saavutamist kontrollitakse iseseisvate harjutustega. Tõend väljastatakse juhul, kui koolituse käigus ei hinnatud õpiväljundite saavutatust või kui isik ei saavutanud kõiki õppekava lõpetamiseks nõutud õpiväljundeid.
 14. koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldus: Vähemalt 5a. praktiline töökogemus graafilise disaineri / kujundajana, täiskasvanute koolitaja kutse.

Juhendaja

Andres Jalak

Andresel on üle 15. aasta kogemust graafilise disaineri ja täiskasvanute koolitajana. Ta on läbinud koolitaja/suhtlemistreeneri väljaõppe ja täiendanud ennast erialaselt erinevate lühemate täiendkoolitustega. Omab täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsekvalifikatsiooni.

Andrese koolitused on praktilised ja ohtrate näidisülesannetega tema tööst graafilise disainerina. Ta peab oluliseks turvalise õpikeskkonna loomist ja õppijate toetamist läbi positiivse tagasiside.

Osalejad on Andrese kohta kirjutanud:

Õpetaja oskas keerulise teema väga arusaadavaks teha. Olen varasemalt sarnasel koolitusel käinud kuid sellel koolitusel tekkis lõpuks selgus ning aitas üle saada hirmudest.


Koolitaja oskab rääkida “lihtsurelike” keeles, ei ole tunnet, nagu oleks sattunud võhikuna proffide koolitusele.


Jäin kursusega väga rahule! Õpetused olid lihtsasti ning konkreetselt edasi antud, mistõttu oli kerge kursusel kõike jälgida. Väga meeldis see, et kursus haldas erinevaid teemasid ning sai väga hea aluspinna programmiga töötamiseks.

Infomaterjalide kujundamine veebitööriistadega

Infomaterjalide kujundamine veebitööriistadega

5.0
Rated 5.0 out of 5
Osalejaid:
268
Juhendaja:

Koolituse teemad

Head Hetked OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner